Jaguar I-Pace - Svetové auto roku 2019

Plne elektrický Jaguar I-PACE dosiahol historické trojité víťazstvo v ankete Svetové auto 2019. Nevyhral len vytúžené tituly Svetové auto roka 2019 a Svetový automobilový dizajn roka 2019 - čím sa vyrovnal úspechu modelu F-PACE v roku 2017 - bol tiež vymenovaný za Svetové ekologické auto.
 


 

 


 

I-PACE je prvý model, ktorý získal tri tituly Svetové auto za 15 rokov existencie ankety. 

Toto posledné ocenenie modelu I-PACE, udelené na Medzinárodnej auto show v New Yorku panelom s 86 motoristickými novinármi z 24 krajín, prišlo len pár týždňov po udelení titulu Európske auto roka, a potvrdzuje jeho status najžiadanejšieho prémiového elektrického auta na svete.

 

"Je nám cťou, že Jaguar I-PACE získal tieto tri vyznamenania od členov poroty prestížnej ankety Svetové auto roka. Začali sme s ideálom - priblížiť sa k našej vízii Destination Zero, t.j. nula emisií, nula nehôd a nula dopravných zápch. I-PACE je našim prvým krokom k dosianutiu tejto vízie a vznikol v čase, keď si elektrické autá kupovala len malá časť zákazníkov. A tak sme začali úplne od nuly a vytvorili nový štandard - najlepšie prémiové elektrické vozidlo na svete a zároveň skutočný Jaguar, zameraný na vodiča. Ocenenia Svetové auto, Svetový automobilový dizajn a Svetové ekologické auto roka 2019 dávajú Jaguaru I-PACE, nášmu prvému plne elektrickému modelu, najvyššie uznanie, ktoré si zaslúži. Rád by som poďakoval tímu, ktorý vytvoril I-PACE, za to, že ho urobili takým jedinečným."

PROF. DR. RALF SPETH
CEO, JAGUAR LAND ROVER

 

Navrhnutý a vyvinutý vo Veľkej Británii, I-PACE priťahuje nových zákazníkov k značke Jaguar a pre mnohých z nich to bude zároveň ich prvé elektrické auto – do súčasnosti bolo vyše 11.000 vozidiel vo vyše 60 krajinách sveta odovzdaných svojim majiteľom. Kombinácia výkonu športového auta, nulových emisií, výnimočná kultivovanosť a skutočná praktickosť SUV robia z I-PACE hviezdnu voľbu vo svojom segmente.

 

 

"Navrhovať vozidlá Jaguar je pravdepodobne najlepšia práca na svete a môžem úprimne povedať, že žiadny iný projekt, na ktorom som kedy robil, mi neprinášal také uspokojenie, ako I-PACE. Elektrické automobily prinášajú dizajnérom jedinečnú voľnosť pri pretváraní proporcií, profilu a usporiadania, a túto príležitosť využil môj tím naplno. Výhra titulov Svetové auto, Svetová automobilový dizajn a Svetové ekologické vozidlo roka 2019 je ozajstným uznaním ich výsledkov."

IAN CALLUM
RIADITEĽ DIZAJNU ZNAČKY JAGUAR

 

 

Dramatický profil I-PACE s kabínou posunutou dopredu, krátky prevys a mohutné blatníky mu pridávajú na dramatickosti, ktorá ho odlišuje od iných SUV. Priestranný interiér - výsledok na mieru šitej architektúry elektrického vozidla - zakončený krásnymi prémiovými detailmi a náročným remeselným majstrovstvom značky Jaguar.

I-PACE má najmodernejšiu 90kWh lítiovo-iónovú batériu a poskytuje dojazd až do 470 km (cyklus WLTP). Je schopný sa nabiť z 0 na 80% za 40 minút (100kW j.s.), resp. pri použití domácej zásuvky za niečo vyše 10 hodín (7kW str.) - ideálne pre domáce nabíjanie cez noc.

Súprava inteligentných technológií, ktoré optimalizujú dojazd, tiež zahŕňa systém prípravy batérie pred jazdou - pri zapojení I-PACE automaticky zvýši (alebo zníži) teplotu batérie, aby maximalizoval dojazd ešte pred tým, ako sa vydáte na cestu.


I-PACE tiež získal 5 hviezdičiek v hodnotení bezpečnosti Euro NCAP. Konštrukcia vozidla poskytuje vysokú úroveň bezpečnosti pasažierov a je doplnená technológiami navrhnutými na ochranu ostatných účastníkov cestnej premávky a chodcov, vrátane systému aktívnej kapoty a núdzového autonómneho brzdenia s rozpoznávaním chodcov a cyklistov.

Model I-PACE získal od svojho predstavenia pred niečo málo vyše rokom 62 ocenení, vrátane titulu Európske auto roka, Nemecké, Nórske a Britské auto roka, Elektrické auto roka od BBC magazínu TopGear, Čínske ekologické auto roka, a cenu ECOBEST, ktorú udeľuje organizácia Autobest.

Jaguar I-PACE si u nás môžete objednať už od 77.572 €. Viac informácií o modeli nájdete na https://kosice.jaguar.sk/i-pace-overview.

 

Služby pre vás