Renault, oficiálny partner Filmového festivalu v Cannes 2019


 

Filmový festival v Cannes opäť spája sily so značkou Renault na 72.ročníku podujatia, ktoré sa koná 14. - 25. mája 2019. Oficiálny vozový park sa skladá z 300 vozidiel Renault, z ktorých je 200 modelu Espace a 60 modelu Talisman. Zostava je doplnená plne elektrickou imidžovou flotilou modelov Zoe a Twizy. Renault zorganizuje vyše 20.000 jázd na filmové premietania a rozhovory, z letiska na promenádu Croisette a na červený koberec.

Kinematografia ponúka bezkonkurenčné medzinárodné mediálne pokrytie po celom svete, či ide o Čínu, Brazíliu, Indiu, Latinskú Ameriku alebo Rusko.
 

"Je to skutočný prínos pre značku Renault a naše vozidlá, prostredníctvom ktorého môžeme prezentovať našu technológiu a prepracovaný dizajn v médiách po celom svete."
Claude Hugot, Riaditeľ PR skupiny Renault
 

Každoročne je približne 40 vozidiel Renault obsadených v 200 televíznych šou a filmoch, vrátane nedávneho učinkovania vo francúzskych seliáloch Baron Noir a Dix pour Cent a filmoch Woman at War od Benedikta Erlingssona a Vision od Naomi Kawase.

 

Model Alpine A110 v novom filme Clauda Leloucha

"Tento rok Alpine A110 hral fantastickú úlohu vo filme The Best Years of a Life, najnovšom filme Clauda Leloucha s Jean-Louisom Trintignantom a Anouk Aimée, prezentovanom mimo súťaže a premietanom v kinách od 22. mája. Lelouch je filmová legenda a jediný francúzsky režisér, ktorý vyhral Zlatú palmu a Oscara za najlepší cudzojazyčný film A Man and a Woman v roku 1966." 
Claude Hugot, Riaditeľ PR skupiny Renault


 

Renault, partner kinematografie už 120 rokov

Príbeh siaha späť do roku 1898, kedy bratia Lumiérovci postavili svoje filmové štúdiá blízko továrne Renault na Île Seguin v Boulogne-Billancourt. Výsledkom úzkych vzťahov oboch rodín sa Renault stal preferovaným partnerom hercov a režisérov. Vozidlá Renault sa objavili v prvých reklamných filmoch a neskôr vo filmoch typu Georgesa Mélièsa, Juliena Duviviera, Jacquesa Tatiho, Clauda Sauteta, Stevena Spielberga, Jamesa Camerona a Wima Wendersa.

Dnes, okrem Cannes, je Renault partnerom Unifrance, workshopu Ateliers de Beaune a francúzskych filmových cien César, ako aj festivalov Deauville, Lyon Lumière, Alpe d’Huez, Cabourg a Angoulême.

 

Cannes 2019: Almodóvar, Tarantino, Dolan, Loach a bratia Dardenne-oví v súťaži

72. filmový festival v Cannes sľubuje, že bude vynikajúcim ročníkom, s Alejandrom González Iñárritom ako predsedom poroty a francúzskym hercom Édouardom Baerom ako moderátorom ceremoniálu odovzdávania cien. Pedro Almodóvar bude prezentovať Pain and Glory, zatiaľ čo ďalšie filmy v súťaži zahŕňajú veľmi očakávaný film Once Upon a Time in Hollywood od Quentina Tarantina, Matthias & Maxime od Xaviera Dolana, The Young Ahmed od Jean-Pierra a Luca Dardennových, a Sorry We Missed You od Kena Loacha, ako aj film Parasite od Bonga Joon-Hoa, Mektoub, My Love: Intermezzo od Abdellatifa Kechichea a A Hidden Life od Terrencea Malicka.

 

Zdroj: Media Group Renault

Služby pre vás