PROTOTYP Renault 5

Renault 5 Prototyp: Znovuzrodenie kultového automobilu, modernejšieho než kedykoľvek predtým Duša značky je v jej koreňoch. Bez toho, aby upadla do minulosti, musí sa s ňou znovu spojiť a inšpirovať sa, aby našla ducha slávnych čias. To je úloha modelu Renault 5, ktorý ukazuje, že Renault demokratizuje elektromobil v Európe moderným prístupom k populárnemu a základnému automobilu.

Prototyp Renault 5 je roztomilé mestské auto s veľkosťou špendlíkov, ktoré s moderným, 100% elektrickým pohonom, posúva jeden z nadčasových úspechov Renaultu do budúcnosti. Zachovala si zábavnú, protikrízovú a zlomyseľnú stránku s popom žltej farby. Dizajnérsky tím Gillesa Vidala sa inšpiroval svetovo uznávaným kultovým modelom z minulosti Renaultu, R5. Prototyp Renaultu 5 čerpá z pôvodného dizajnu silné prvky. Moderný prístup je zrejmý aj vo zvolených povrchových úpravách a materiáloch, ktoré sú inšpirované svetmi elektroniky, nábytku a športu. Dizajn modelu Renault 5 Prototype vychádza z kultového modelu nášho dedičstva R5.

Tento prototyp jednoducho stelesňuje modernosť, vozidlo relevantné pre svoju dobu: mestské, elektrické, atraktívne. Gilles Vidal, dizajnérsky riaditeľ Renaultu R5 je okamžite rozpoznateľný, ale vďaka modernému spracovaniu línií a rovných plôch s futuristickými detailmi (svetlá, predná strana ...) je výsledok rezolútne v duchu súčasnej doby.

Štýlové prvky prevzaté z pôvodného dizajnu v modernej podobe skrývajú veľmi moderné funkcie: prívod vzduchu do kapoty skrýva nabíjací poklop, zadné svetlá zahŕňajú vzduchové klapky a hmlové svetlá v nárazníku sú denné svetlá. Na bočnú mriežku, kolesá a logo vzadu je dokonca kývnutie na pôvodnú ‘5’. Predná časť a textilná strecha čerpaná zo sveta nábytku sú plné ‚francúzskeho šarmu‘, náznaku neplechy, charakteru, ktorý ťahá za srdcia. Predné a zadné logá sa rozsvietia, vďaka čomu bude auto „žiť“. Francúzska vlajka v spätných zrkadlách, ktorá podčiarkuje stranu vozidla „vynájdenú vo Francúzsku“, svetlá opierky hlavy a meno zobrazené na malom priehľadnom displeji na prístrojovej doske vás pozývajú na jazdu.

Služby pre vás