Slovak open 2021 / International Cableski Competition

Skvelá exhibícia na medzinárodných pretekoch vo vodnom lyžovaní za vlekom / Slovak open 2021.
V domácom prostredí Trixen park Košice, kde návštevníkov zaujali výkony športovcov ale aj výkon, dizajn a luxusný interiér 400-koňových modelov Jaguar F-PACE plug-in hybrid a 7 miestny Land Rover Defender, ktoré podporili súťaž svojou účasťou. V rámci akcie sme zapojili návštevníkov do súťaže o malý model Jaguar F-PACE.

Víkendové preteky nám priniesli výkony prekonávajúce rekordy v podaní domácich ale aj zahraničných športovcov. Obzvlášť chceme vyzdvihnúť Alexandra Vaška, ktorý nám predviedol nevídaný let, kedy si nekompromisne podriadil slovenský a osobný rekord v skoku do diaľky s výsledkom 65,3m. Podobne aj Zambory Tobias dominoval na prvej priečke v skoku, v kategórii do 19 rokov.

Alexander Vaško: „ Aj keď nám účasť na poslednú chvíľu odriekli reprezentanti Bieloruska, Poľska či Rakúska, na košickom Jazere sme opäť videli množstvo nádherných výkonov a prekrásnych súbojov. Je pre nás veľkým potešením, že to bolo aj vďaka slovenským reprezentantom. Som rád, že sa podarilo zorganizovať podujatie na tej najvyššej úrovni, za čo sme dostali poďakovanie aj od člena svetového koncilu Maoza Tala z Izraela. Tou najkrajšou odmenou bola aj divácka účasť a nový svetový rekord Alexandra Vaška v akrobatickej jazde výkonom 8530 bodov. V disciplíne skoky pridal nový vysoko kvalitný slovenský rekord a zároveň rekord košického mostíka skokom dlhým 65,30 metra, pričom k vyrovnaniu svetového rekordu mu chýbalo len 20 cm. V open kategórii mužov v slalome zvíťazil, po nádhernom súboji s vynikajúcim slalomovým špecialistom Izraelčanom Avim Levym, náš slovenský reprezentant, len 19 ročný Samuel Saxa.“

Alexander Vaško: „V prvom rade by som sa rád poďakoval všetkým, ktorí sa podieľali a pomáhali pri organizácii pretekov. Predovšetkým všetkým členom Trixenu, ale aj rodičom pretekárov a mnohým ďalším, ktorí nám nezištne pomohli. Fotky aj videá z podujatia sú toho neklamným dôkazom. 

Hlavne naši mladí pretekári vytvorili množstvo nových slovenských či osobných rekordov a zároveň mohli vidieť krásne a hodnotné výkony svojich starších oddielových a reprezentačných kolegov a vzorov, a to je asi to najpozitívnejšie. Celá súťaž dopadla na výbornú, o čom svedčia mnohé slová chvály zahraničných rozhodcov, samotných športovcov, divákov a fanúšikov, ktorí sa na jednotlivé zápolenia prišli pozrieť a vytvorili skvelú atmosféru za čo im samozrejme ďakujeme.”

TOTO VIDEO SI POZRITE DO KONCA.
Len o 20 cm sa minul svetovému rekordu v skokoch.
TOTO NEBOL SKOK, TOTO BOL LET !


https://sport.aktuality.sk/c/1zh6c2p/slovensky-reprezentant-alexander-vasko-utvoril-novy-svetovy-rekord/

https://www.teraz.sk/sport/vodny-lyziar-vasko-kosice/269617-clanok.html

https://www.cas.sk/clanok/971231/slovak-vynika-v-poriadne-netradicnom-sporte-na-vode-uz-vytvoril-rekordy-ma-tie-najvyssie-ciele/

https://sport.aktuality.sk/d/1zh6c2p/slovensky-reprezentant-alexander-vasko-utvoril-novy-svetovy-rekord/

Fotografie z podujatia poskytol: Milan Vass

Fotogaléria

Služby pre vás