VSV - Viability Service Vehicle

​​Prvé vozidlo plne premyslené, navrhnuté a navrhnuté pre profesionálov v oblasti údržby. Všestranný, ergonomický, stabilný a pohodlný, prirodzene predurčený na zber biomasového koncentrátu inovácií, VSV dokonale ilustruje trvalé poslanie
 

 


Kabína, rameno a motor sú usporiadané tak, aby ideálne spĺňali požiadavky na výhľad, stabilitu a všestrannosť vozidla. S ramenom umiestneným za kabínou môže VSV súčasne vykonávať kosiace práce, poháňať turbínu a ťahať príves. Rozumné kosenie, zber biomasy, VSV je predurčený na nové poslanie akoroutistov.

To si zaslúži kabínu navrhnutú tak, aby svoje poslanie vykonávali v najlepších podmienkach bezpečnosti, efektívnosti a ziskovosti. Pokiaľ ide o bezpečnosť, pohodlie nie je luxus, ale záruka precíznej práce počas celého dňa.

ÚSPORA PALIVA

4-valcový turbo motor vstrekovanie common rail, reverzibilný proporcionálny ventilátor, automatická konfigurácia otáčok motora podľa zvoleného náradia, režim práce ECO, architektúra hydraulického okruhu znižujúca straty... Jednoduchosť je znakom silného charakteru VSV.

BEZPEČNOSŤ

Na križovatkách so zníženou viditeľnosťou, pri prechádzaní mestami a vidiekom môže vodič skontrolovať, či môže vojsť, a pritom zostať v bezpečí za čiarou zastavenia.

ZVUKOVÝ KOMFORT

Konštrukčne je hladina hluku v kabíne VSV mimoriadne nízka. Motor je posunutý preč z kabíny a jeho vibrácie sú celkom jednoducho rozptýlené postupnými sadami silentblokov. Výsledky: menšia únava, stála úroveň pozornosti zo strany vodiča, väčšia bezpečnosť.

OSVETLENIE

Horné svetlá sa používajú, keď predné náradie zakrýva spodné svetlá. LED svetlá, 4 výkonné a nastaviteľné pracovné svetlá, VSV funguje v noci, úplne bezpečne a s vynikajúcim vizuálnym komfortom pre obsluhu.

Priestranná a prístupná skrinka na náradie, špecifická priehradka na tukové kazety, rýchly prístup k maznicám, filtrom, nádržkám na zadržiavanie oleja, nádrži na vodu ... Všetko je usporiadané tak, aby servis a údržba boli jednoduchým spôsobom, ako predĺžiť životnosť VSV, zvýšiť jeho ziskovosť. 


 NÁSTROJE VSV

DRŽIAKY NÁSTROJOV


PORTIL G + DRŽIAK NÁRADIA
NA SKLÍČKACH 

 

PORTIL P DRŽIAK NÁSTROJA
NA ROVNOBEŽNÍKU​​​​​​

ZBER/PREREZÁVANIE


SACÍ BOX JUMBOX 

VÁKUOVÝ PRÍVES JUMBO A25

​​​​​​​​​


​STRIHAČ ELISS

UPRATOVANIE


ZAMETAČ

​​​​VYSOKOTLAKOVÝ ČISTIČ A POSTREKOVAČUMÝVAČKA NÁPISOV

ZIMNÁ ÚDRŽBA
 

SNEHOVÁ RADLICA / LUK​​​​​​

​​​​​

 

ROZMETADLO SOLI
SNEHOVÁ FRÉZA

 

PORTIL G +: DRŽIAK NÁRADIA NA DIAPOZITÍVOCH

Jeho jednoduché použitie a manévrovateľnosť robia z Portil G + úplne inovatívne príslušenstvo. Jednoduchosť výmeny náradia prináša veľkú všestrannosť: kefové mechanické odstraňovanie buriny „nula fyto“ pod šmýkačkou kosačky, skupiny kosenia.

 NÁSTROJE KOMPATABILNÉ S PORTIL G+

Vertikálna kefa na burinu

Horizontálna kefa na burinu

Posuvná kosačka

Žacie jednotky

Upevnite platňu F1 VSV G+ umožňuje Portil aj ľavú prácu pracovať v smere premávky na diaľničných príjazdoch, centrálna pozemok atď. Vďaka posunu na sklznici 1700 mm sa vyhýbanie prekážkam na strane deje bez vybočenia VSV z jeho dráhy. Portil G + je poháňaný prostredníctvom hydrauliky VSV s „inteligentnou“ bezpečnosťou vymazania: pri prekročení vopred definovaného uhla vymazania sa pohyb VSV automaticky preruší.

Portil G + ponúka čisté takzvané "nulové fyto", ekologické a ekonomické riešenie na ničenie buriny, v súlade s vládnym plánom Ecophyto.

PORTIL P: DRŽIAK NÁSTROJA NA ROVNOBEŽNÍKU

Použitie mnohých nástrojov s Portil-P maximalizuje všestrannosť VSV. Panoramatický pohľad na kabínu odhaľuje pohľad z vtáčej perspektívy na pracovné nástroje, ako je "nulová fyto" mechanická kefa na burinu, zametacia kefa, kosačka pod sklzom, fúkač

 NÁSTROJE KOMPATABILNÉ S PORTIL P

Vertikálna kefa na burinu

Horizontálna kefa na burinu

Posuvná kosačka

 

Obojstranný pravý / ľavý a orientovateľný od + 90 ° do - 30°, PortilP funguje na 3-bodovom prepojení VSV. Bočné presadenie 1m a pohon nástroja sú animované cez hydrauliku VSV. Portil P ponúka čisté takzvané "nulové fyto", ekologické a ekonomické riešenie na odstraňovanie buriny, v súlade s vládnym plánom Ecophyto.

 

SACÍ BOX JUMBOX

Zberný box Jumbox ponúka kompaktné, praktické a ľahko ovládateľné riešenie pre zber odpadu, ošetrovanie inváznych látok alebo zhodnocovanie cestnej biomasy. Riešenie 3 v jednom:

• Jednoduché a praktické použitie: vodotesné dvierka, zakrivené dno pre uľahčenie čistenia ...
• Kompaktný a praktický: je pripevnený k zadnej doske VSV, tryska je uložená v šablóne krabice ...
• Bezpečnosť nadovšetko: ergonomický bezpečnostný postroj pre obsluhu pri ručnom používaní, pracovisko triedy 2, skutočné časové snímače zaťaženia.

• Tryska namontovaná na konci ramena, ideálna na čistenie priekop, zbieranie odpadu z ciest alebo zbieranie hromady mŕtveho lístia.
• Ručná hubica na zber lístia alebo odpadu v stiesnených priestoroch.
• V spojení s kosacou skupinou Collect' perfektne reaguje na boj proti inváznym rastlinám (ambrózia, krídlatka atď.) a na zber biomasy na jej obnovu.

VÁKUOVÝ PRÍVES JUMBO A25​​​​​​​

Jumbo A25, zložený z žacej jednotky Collect 'a vákuového prívesu, je plne premysleným a navrhnutým riešením na zber trávy z krajníc.

Skupina Collect je vybavená nekonečnou skrutkou, ktorá pomáha vysávať trávu do 25,3 m³ boxu. Sieťovaná strecha a vodiaci kanál umožňujú optimalizáciu plnenia boxu Ampliroll. Ovládanie na farebnej obrazovke v kabíne uľahčuje ovládanie všetkých úkonov z jazdnej pozície VSV.

Zber je spôsob, ako zvýšiť hodnotu trávy na okrajoch ciest prostredníctvom anaeróbnej digescie, kompostovania atď. Prednosti týchto metód sú početné a rôznorodé: zlepšenie uhlíkovej stopy, úspory na čistiacich prácach, návrat k prirodzenej biodiverzite, udržanie zamestnanosti na vidieku atď. Z energetického hľadiska sa 1 tona vyzbieranej trávy rovná 75 litrom paliva.

STRIHAČ ELISS

​​​​​​Architektúra VSV sa dokonale hodí na pohodlné a bezpečné používanie prerezávača: - Rameno posunuté dopredu umiestni nástroj do zorného poľa vodiča, čo zabraňuje krúteniu trupu - Strešné okno poskytuje priamy pohľad na žaciu lištu pri prerezávaní vo výške, čím sa vodič oslobodí od nepohodlných pozícií.

 

UMÝVAČKA NÁPISOV

Umývačka Visionclean je nástroj s rotačnými kefami s dĺžkou 1200 mm a priemerom 1000 mm. Jeho kefy sú vyrobené z polyetylénu, aby sa zachoval povlak panelov počas čistenia. Umiestnené na konci ramena VSV sú trvalo zásobované vodou na čistenie zvislých značiek, mostoviek, zvodidiel a pod.

VYSOKOTLAKOVÝ ČISTIČ A POSTREKOVAČ​​​​​​

140 barové vysokotlakové čerpadlo s 20 m navijakom vybaveným spúšťovou tyčou ponúka 2 hodiny autonómie čistenia. K dispozícii je aj použitie zavlažovacej tyče s 18,5 m kotúčom a sľubuje ľahké zavlažovanie s autonómiou 4 hodín. Tieto 2 nástroje sú napájané z 1000-litrovej nádrže na vodu, ktorá môže napájať aj signálnu umývačku alebo zametač.

ZAMETAČ

Zametací stroj Multinet namontovaný na 3-bodovom závese ponúka šírku zametania 2400 mm. Jeho zmiešané metly (polypropylén a polyester) s priemerom 600 mm poskytujú veľkú univerzálnosť čistenia. Multinet predstavuje možnosť využitia 2v1: zarovnanie vpravo/vľavo pomocou hydraulickej orientácie 25°, alebo zber odpadu pomocou zberného koša s objemom 400 litrov. Multinet ponúka ideálne riešenie na čistenie ciest, ciest, stavenísk...

 

PSNEHOVÁ RADLICA | LUK

VSV je v zimnej servisnej konfigurácii možné osadiť mnohými hobľovacími nožmi so šírkou odhŕňania snehu až do 3200 mm. Rôzne typy radlic (rovné radlice / konvertibilný oblúk / trojosé radlice), vybavené jednou škrabkou (guma) alebo dvojitou škrabkou (guma a oceľ), ponúkajú jednoduché riešenie na odstraňovanie snehu na rovinách aj v stredných horách. Viditeľnosť, ktorú ponúka kabína VSV, prináša užívateľovi určitý komfort.

PORTIL P: DRŽIAK NÁSTROJA NA ROVNOBEŽNÍKUSypače ponúkajú objemy od 1,3 m³ do 2,5 m³ s možnosťou kombinovaného použitia soľ + nálev (soľná kaša). Rozmetadlá sú zabudované z nehrdzavejúcich materiálov alebo z upravenej ocele (v závislosti od modelu) a sú vybavené odsávacím systémom buď nekonečnou skrutkou alebo reťazami a lištami. Variabilné šírky posypu (až 10 m) a riadenie dávkovania na rýchlosť VSV generujú úspory v spotrebe soli.

SNEHOVÁ FRÉZA

Rozmery Turbo kultivátora (šírka 2700 mm / maximálna výška 1000 mm) ho predurčujú najmä na odpratávanie snehu z parkovísk alebo prebytočného snehu na okrajoch ciest. Orientácia a vzdialenosť vyhadzovania (do 20 m) sú hydraulicky nastaviteľné z kabíny. Turbo-kormidlo, ktoré je pripojené k 3-bodovému spojeniu VSV, pracuje v úplne neobmedzenom zornom poli. Na želanie ponúka tretí hydraulický bod dodatočnú možnosť prispôsobenia profilu miesta.

 

TECHNICKÉ PARAMETRE

MOTOR
 


 

  CS7 121 CS7 222 CS8 222 CS 8233C
Staviteľ Perkins Perkins Perkins Perkins
Výkon 102 kW - 138 k 102 kW - 138 k 110 kW - 149 k 110 kW - 149 k

HYDRAULICKÉ OBVODOVÉ NÁSTROJE
PREDNÉ | ZDADNÉ | RAMENO


 

  CS7 121 CS7 222 CS8 222 CS 8233C
Počet nainštalovaných obvodov nástroja 2 predné | rameno 2 predné | rameno 2 predné | rameno 3 FWD | ARM | AR
Množstvo nástrojov, ktoré je možné použiť súčasne 1 2 2 3

MULTIFUNKČNÉ RAMENO
 


 

  M64T M73T
Bočný dosah 6,40 m 7,30 m
Filmový Teleskopické rameno posunuté dopredu Teleskopické rameno posunuté dopredu
Tlmič spätného rázu. séria séria
Dvojité vymazanie stlačte séria séria
Automatický návrat séria séria

PRENOS
 


 

Prenos Pynule meniteľná hydrostatická
Počet prehľadov 2
Rýchlosť v cestnom režime | jazda autom 0 - 25/0 - 40 km/h
Rýchlosť v pracovnom režime 0 - 10/0 - 20 km/h
Zapamätanie rýchlosti práce séria

HYDRAULICKÉ CHLADENIE
 


 

Typ ventilátora Reverzibilné proporcionálne
Automatická inverzia ventilátora pre odblokovanie série
Manuálne ovládanie reverzácie ventilátora série

KABÍNA
 


 

Pravé bočné okno a strešné okno Polykarbonát tl. 8 mm
Sedadlo Pneumatické, s opierkou hlavy a bezpečnostným pásom
Orientácia sedadla +/- 15°
Stĺpik riadenia Teleskopické, nastaviteľné podľa 2 kĺbov
Palubný informačný a riadiaci systém Farebný displej - štandard
Samoregulačná klimatizícia séria
Autorádio s CS-MP3 séria

 

PRISPÔSOBENIE PREDNÝCH NÁSTROJOV
 


 

Vysokovýkonná hydraulická multispojka možnosť
AV distribútor možnosť 1SE - 2 DE
Záves Cat II - nosnosť 3,5 t možnosť
1000 ot./min predný vývodový hriadeľ možnosť
Základná doska triedy F1 možnosť

PRISPÔSOBENIE ZADNÉHO NÁRADIA
 


 

  CS7 121 CS7 222 CS8 222 CS8 233C
Modul AR distribútora 1 (1SE + 1DE) možnosť možnosť možnosť séria
Vysokovýkonná hydraulická multispojka - - - séria
Čap ťažného zariadenia séria séria séria séria
Súprava na brzdenie prívesu možnosť možnosť možnosť

séria

NAKLADACIA PLOŠINA

 

Rozmery zásobníka šírka 2350 x dĺžka 1780 mm
Sklápacia plošina bez bokov možnosť

HMOTNOSŤ

 

Nezaťažená váha 5 700 kg
PTAC 12 500 kg
PTRA 32 500 kg

Autorizovaný predaj a servis
Ratislavova 110, 040 01 Košice

KOŠICE

PREDAJ
Vladimír Janík ​​​​​​
+421 905 481 269
vjanik@tempustrans.sk

Jaroslav Marušák
+421 917 146 191
jmarusak@tempustrans.sk

SERVIS
Radoslav Hricov
+421 907 997 586
rhricov@tempustrans.sk

ROŽŇAVA

PREDAJ
Jaroslav Marušák
+421 917 146 191
jmarusak@tempustrans.sk

SERVIS
Gabriel Bokroš
+421 905 452 038
rv@tempustrans.sk

SPIŠSKÁ NOVÁ VES

PREDAJ
Daniel Sanitrik
+421 915 918 990
snv@tempustrans.sk

SERVIS
Michal Dzurňák
+421 907 997 585
snv@tempustrans.sk

RAKOVEC N. ONDAVOU

PREDAJ
Peter Kužma 
+421 905 429 948
agrotechnika@tempus.sk

MICHALOVCE

PREDAJ
Bratislav Eľko
+421 944 295 804
belko@tempustrans.sk

ŽILINA

PREDAJ
Martin Bayer 
+421 948 243 344
stavebnatechnika@tempus.sk

späť na hlavné menu>>

Videogaléria 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fotogaléria

Služby pre vás