PLUHY

Príprava a kultivácia pôdy s cieľom dosiahnuť čo najvyšší výnos je o výbere správneho systému obrábania pôdy pre vaše konkrétne potreby a o príprave a vykonaní najvhodnejšej kombinácie operácií v správnom čase.

DISKOVÉ BRÁNY

Kompaktné krátke diskové brány na efektívne kultiváciu s vysokou kapacitou a výkonom.

PODRÝVAČE

Obrábanie pôdy je základnou operáciou dlhodobého obhospodarovania pôdy, aby sa zaistila dobrá štruktúra pôdy, rast koreňov a zvýšená stabilita výnosu.

 

KVERNELAND | ECOMAT

Kverneland Ecomat, revolučný koncept v metódach obrábania pôdy Kverneland Ecomat je ľahké náradie, ktoré mimoriadne efektívne kultivuje pôdu plytkou orbou (10-18 cm). Nové krátke telá dostupné z ocele alebo plastu pre nízke opotrebovanie. V porovnaní s konvenčným obrábaním pôdy šetrí poľnohospodár čas a energiu. Výsledok: rovnako dobrá plodina s menším úsilím. V porovnaní so systémom zníženého obrábania pôdy získava poľnohospodár bezpečnejší a stabilnejší spôsob pestovania, aby dosiahol lepšie výsledky. Znižuje sa aj problém burín, húb a iných chorôb. Farmár sa stáva menej závislým na počasí a môže pracovať, ak je pôda relatívne vlhká. Semená budú klíčiť a rásť lepšie v čistej, jemnej pôdnej vrstve.​​​​

KVERNELAND | 3400 S

Vysoký výkon a nízke náklady na údržbu Najlepšie plodiny vyžadujú najlepšiu prípravu pôdy. Orba je pre väčšinu poľnohospodárov jednou z najúčinnejších metód na ničenie buriny, vytváranie humusu a efektívnu prípravu pôdy na siatie. Rovnako dôležité je sledovať konečný súčet. Vychytávanie zvyškov musí byť dokonalé a ľahko dosiahnuteľné, pričom náklady musia byť minimalizované: nízka spotreba paliva, nízke opotrebovanie dielov, nízka zdvíhacia kapacita, nízke požiadavky na ťah. Pohodlie v doprave a v prevádzke je v modernom poľnohospodárstve nevyhnutnosťou. Pluh musí byť robustný a vydrží dlho ako všetky výnosné investície.

KVERNELAND | 3300 S

Ideálny pluh pre všetky podmienky Najlepšie plodiny vyžadujú najlepšiu prípravu pôdy. Orba je pre väčšinu poľnohospodárov jednou z najúčinnejších metód na ničenie buriny, vytváranie humusu a efektívnu prípravu pôdy na siatie. Rovnako dôležité je sledovať konečný súčet. Vychytávanie zvyškov musí byť dokonalé a ľahko dosiahnuteľné, pričom náklady musia byť minimalizované: nízka spotreba paliva, nízke opotrebovanie dielov, nízka zdvíhacia kapacita, nízke požiadavky na ťah. Pohodlie v doprave a v prevádzke je v modernom poľnohospodárstve nevyhnutnosťou. Pluh musí byť robustný a vydrží dlho ako všetky výnosné investície.

KVERNELAND | 2500i-Pluh

Otočný pluh nesený ISOBUS Najlepšie plodiny vyžadujú najlepšiu prípravu pôdy. Orba je pre väčšinu poľnohospodárov jednou z najúčinnejších metód na ničenie buriny, vytváranie humusu a efektívnu prípravu pôdy na siatie. Rovnako dôležité je sledovať konečný súčet. Vychytávanie zvyškov musí byť dokonalé a ľahko dosiahnuteľné, pričom náklady musia byť minimalizované: nízka spotreba paliva, nízke opotrebovanie dielov, nízka zdvíhacia kapacita, nízke požiadavky na ťah. Pohodlie v doprave a v prevádzke je v modernom poľnohospodárstve nevyhnutnosťou. Pluh musí byť robustný a vydrží dlho ako všetky výnosné investície.

KVERNELAND | 2300 S

Vysoko účinné pluhy pre stredne ťažké až ťažké pôdy Najlepšie plodiny vyžadujú najlepšiu prípravu pôdy. Orba je pre väčšinu poľnohospodárov jednou z najúčinnejších metód na ničenie buriny, vytváranie humusu a efektívnu prípravu pôdy na siatie. Rovnako dôležité je sledovať konečný súčet. Vychytávanie zvyškov musí byť dokonalé a ľahko dosiahnuteľné, pričom náklady musia byť minimalizované: nízka spotreba paliva, nízke opotrebovanie dielov, nízka zdvíhacia kapacita, nízke požiadavky na ťah. Pohodlie v doprave a v prevádzke je v modernom poľnohospodárstve nevyhnutnosťou. Pluh musí byť robustný a vydrží dlho ako všetky výnosné investície.

KVERNELAND | LO

Vysoký výkon a nízke náklady na údržbu LO sú navrhnuté pre operácie v brázde a na pevnine a sú robustnými pluhmi, ktoré vyžadujú nižšie požiadavky na zdvih ako ostatné značky. 300 ťažkých hlavových zásob poskytuje potrebnú pevnosť pre plynulé cúvanie. Jedinečné ocele Kverneland a tepelné spracovanie kompletného pluhu zaručujú dlhú životnosť. V konfigurácii na pevnine umožňuje mohutné odsadenie radlice (nastaviteľné až 3,4-3,7 m, v závislosti od šírky brázdy a svetlej výšky medzi telesami) presné umiestnenie traktora podľa požiadaviek vodiča.

KVERNELAND | EG - LB

Vysoko účinné nesené pluhy pre stredne ťažké až ťažké pôdy Pluhy EG a LB sú k dispozícii ako štandardná verzia s 3-5 radlicami s hlavným rámom 100 x 200 mm. V extrémnych podmienkach má ťažká verzia radlice 4-6 radlice hlavný rám 120 x 200 mm, zosilnenú prednú časť a vreteník radu 300. Pri modeloch EG a LB je možné všetky dôležité úpravy ovládať z kabíny traktora. Jedinečné ocele Kverneland a ich tepelné spracovanie zaisťujú robustnosť pluhov Kverneland pre bezproblémové pracovné podmienky. Nie je potrebná žiadna extra šírka ocele, ktorá by negatívne ovplyvnila hmotnosť pluhu. Naopak, pluhy Kverneland sú robustné a ľahšie ako konkurenčné. Nižšia spotreba paliva, nižšie opotrebovanie dielov v kontakte s pôdou generuje úspory a zvyšuje ziskovosť orby. V neposlednom rade vďaka predĺženej životnosti pluhov Kverneland profitujú z najvyššej hodnoty použitého trhu.

KVERNELAND | ES - LS

Ľahko sa prispôsobí rôznym pôdnym podmienkam a traktorom Modely ES a LS sú najlepším predajcom medzi nesenými pluhmi Kverneland už desaťročia! Ich spoločný špecifický dizajn približuje ich ťažisko k traktoru. Preto sa pluhy ES a LS dajú veľmi ľahko zdvihnúť. Medzipriestorová vzdialenosť 85 cm alebo 100 cm umožňuje pluh bez ohľadu na počasie alebo plodiny. Pre veľké množstvo zvyškov je k dispozícii aj medzipriestorová vzdialenosť 115 cm.

KVERNELAND | ED - LD

Úžasný pomer pevnosti k hmotnosti. Pluhy montované na ED aj LD sú silne stavané na efektívnu nízkonákladovú orbu v stredne ťažkých až ťažkých pôdnych podmienkach . Vďaka oceliam Kverneland a technológii tepelného spracovania tieto reverzibilné nesené pluhy ťažia z bezkonkurenčnej trvanlivosti.

KVERNELAND | 150 S VARIOMAT

Ideálna voľba pre vysoký výkon na ľahkých až stredne kamenitých pôdach variácie pracovného záberu „On the Move“
Tento namontovaný obojstranný pluh je zameraný na intenzívnu orbu pre malé až stredne veľké farmy. Nový dizajn série 150 prináša poľnohospodárovi nízke prevádzkové náklady. Jedinečné tepelné spracovanie ocele aplikované na kompletný pluh zaručuje hodnoty Kvernelandu: vysoký výkon, dlhá životnosť aj v najnáročnejších pôdnych podmienkach. Ľahké, robustné a ľahko ovládateľné: Technológia Kverneland!

KVERNELAND | 150 B VARIOMAT

Tento nový nesený obojstranný pluh je zameraný na intenzívnu orbu pre malé a stredné farmy. Nový dizajn série 150 prináša poľnohospodárovi nízke prevádzkové náklady. Jedinečné tepelné spracovanie ocele aplikované na kompletný pluh zaručuje hodnoty Kvernelandu: vysoký výkon, dlhá životnosť aj v najnáročnejších pôdnych podmienkach. Ľahké, robustné a ľahko ovládateľné: Technológia Kverneland!

KVERNELAND | 150 S

Tento model 150 S je zameraný na intenzívnu orbu pre malé až stredne veľké farmy. Pluh Kverneland 150 S je navrhnutý pre nízke prevádzkové náklady a zároveň zaručuje hodnoty Kvernelandu. To znamená: vysoký výkon a dlhá životnosť aj v tých najnáročnejších pôdnych podmienkach. Tento model je dodávaný s indukčným tepelne ošetreným rámom s rozmermi 150 x 150 mm, ktorý zodpovedá rovnakým štandardom ako všetky pluhy Kverneland. Čelenka je vybavená tepelne spracovaným 110 mm hlavným hriadeľom, ktorý zaisťuje dlhú životnosť pluhu. Odporúčame pre traktory do 150 HP.

KVERNELAND | 150 B

Ideálna voľba pre ľahké až stredné pôdy bez kameňov Tento nový nesený obojstranný pluh, ktorý bol uvedený na trh v roku 2009, je zameraný na profesionálnych poľnohospodárov s malými a strednými farmami. Tento nový dizajn prináša poľnohospodárovi vysokú úsporu nákladov. Ľahký, ale robustný pluh: Technológia Kverneland! Indukčne tepelne ošetrený rám 100 x 150 mm pre 3 až 4 brázdy a 150 x 150 mm pre 3 až 5 brázd. Nové skladové zásoby radu 150. Odporúčame pre traktory do 150 HP.

 

 

 


DISKOVÉ BRÁNY

KVERNELAND | QUIALIDISC PRO

Kompaktné diskové brány: od 2,0 do 7 metrov Strnisko má pri konzervovaní pôdy zásadný význam: Do pôdy intenzívne mieša buriny a dobrovoľné semená obilnín a podporuje ich klíčenie pre efektívnejšiu následnú úpravu. Rovnomerné zapracovanie slamy predstavuje kľúčový faktor klíčivosti semien. Preto Kverneland navrhol Qualidisc Pro tak, aby vyhovoval týmto požiadavkám, ale tiež aby farmárovi ponúkol všestranný stroj, ktorý je pripravený na plytké aj na hlbšie kultivovanie.

KVERNELAND | QUIALIDISC

Poľnohospodár Kverneland Qualidisc Farmer bol navrhnutý tak, aby fungoval až do pracovnej hĺbky 10 cm. Kverneland Farmer je preto o 7% až 15% ľahší ako súčasný Qualidisc, takže sa ľahšie dvíha a je ideálny na zníženie zhutnenia pôdy. Zariadenie Qualidisc Farmer je k dispozícii v pracovných šírkach od 2 do 4 m, skladacia verzia a ťahaný podvozok Qualidisc Farmer sú k dispozícii od 4 do 6 m. Poľnohospodár Qualidisc je vybavený novým kotúčovým ramenom pripraveným na prijatie tepelne upraveného kotúča s rozmermi 520 x 5 mm (tvrdosť 215 kg/mm²) bez akéhokoľvek bočného pohybu počas práce pre konštantnú kvalitu rezu.

 


PODRÝVAČE

KVERNELAND | CLG-II

Navrhnuté tak, aby uvoľňovali podložie a rozbíjali stopy kolies, zlepšovali štruktúru pôdy a podporovali dobrú drenáž. Zvýšením priepustnosti pôdy sa zlepšia podmienky semena pre rýchle a lepšie klíčenie. Lepšia drenáž a účinná výmena plynov vedie k účinnému príjmu živín.

KVERNELAND | CLI

Obrábanie pôdy je základnou operáciou dlhodobého obhospodarovania pôdy, aby sa zaistila dobrá štruktúra pôdy, rast koreňov a zvýšená stabilita výnosu. Viditeľné prúžky ukazujúce nepravidelný vzchádzajúce klíčiace semeno sú bežným problémom. Často je to dôsledok príliš zhutneného podložia na souvrati a/alebo v koľajových koľajach spôsobených použitím ťažkého náradia alebo prácou na podmáčanej pôde. Korene plodiny nemôžu preniknúť do zhutnených zón. To vedie k nedostatočnému prísunu vody a živín, čo má za následok výraznú stratu výnosu. Podsypanie rozbíja zhutnenie v podloží, obnovuje schopnosť výmeny plynov a je tak prvým krokom k úspešnému klíčeniu a vzchádzaniu semien.

KVERNELAND | FLATLINER

Selektívne podmývanie a uvoľňovanie pôdy sú kľúčovými prvkami dlhodobého manažmentu pôdy pre zdravú štruktúru pôdy. Boj so zhutnením zlepší drenáž a prevzdušnenie pôdy, a tým zaistí optimálny vývoj koreňov a zakladanie plodín. Zvlášť po mokrej jeseni je potrebné identifikovať všetky panvice s povrchom a potom ich odstrániť. Kverneland Flatliner s moderným V-rámom, ktorý obsahuje najnovšie technológie, ponúka perfektné riešenie.

 

KVERNELAND | DTX

DTX, navrhnutý ako namontovaný jednopriechodový podmítač/kypřič pôdy pre traktory v rozsahu 200-360 koní, je mimoriadne univerzálny. Môže byť použitý na prvý vstup s neinvertujúcim obrábaním pôdy alebo na zníženie orby pri uvoľnení až do 40 cm. Je tiež ideálny na zakladanie repky olejnej priamo na strnisko, pretože zanecháva veľmi vyrovnané, jemné a spevnené semenné lôžko. DTX tiež ponúka veľmi dobré odstraňovanie odpadu. Predné prsty sú usporiadané striedavo a zadné kotúče umožňujú plný rez a mixujú sa od 2 do 10 cm hĺbky.

 

 

  << späť


Autorizovaný
predaj a servis

KOŠICE

PREDAJ
Vladimír Janík ​​​​​​
+421 905 481 269
vjanik@tempustrans.sk

PREDAJ
Jaroslav Marušák
+421 917 146 191
jmarusak@tempustrans.sk

SERVIS
Radoslav Hricov
+421 907 997 586
rhricov@tempustrans.sk

ROŽŇAVA

PREDAJ
Gabriel Bokroš
+421 905 452 038
rv@tempustrans.sk

SERVIS
Gabriel Bokroš
+421 905 452 038
rv@tempustrans.sk

SPIŠSKÁ NOVÁ VES

PREDAJ
Daniel Sanitrik
+421 915 918 990
snv@tempustrans.sk

SERVIS
Michal Dzurňák
+421 907 997 585
snv@tempustrans.sk

MICHALOVCE

PREDAJ
Bratislav Eľko
+421 944 295 804
belko@tempustrans.sk

PREDAJ
Peter Kužma 
+421 905 429 948
agrotechnika@tempus.sk

ŽILINA

PREDAJ
Martin Bayer 
+421 948 243 344
stavebnatechnika@tempus.sk

Služby pre vás